חיפוש

אודותי

טיפולים פסיכולוגיים במכון טריאסט-שריג - מעל 30 שנות ותק!

טיפול פסיכולוגי למבוגרים- מכון טריאסט שריג מציע טיפולים הממוקדים בבעיה וטיפולים ארוכי טווח הנוגעים לעומק בעולמו הרגשי של המטופל. הפונים לטיפול מגיעים עם סיבות מגוונות. חלקם פונים לטיפול על-רקע קשיים בהשתלבות חברתית, קשיים ביצירת קשר זוגי או שמירה עליו לאורך זמן, קשיים בקשר עם בני משפחה, אובדן של אדם קרוב, סימפטומים פסיכוסומטיים שונים, דימוי עצמי ותחושות חוסר בטחון, קונפליקטים לגבי המיניות והתלבטויות לגבי הזהות המינית, שינויים משמעותיים במצב הרוח, קשיים בהתמודדות עם מצבי לחץ ועוד.

טיפול פסיכולוגי לילדים ולמתבגרים- המתמודדים עם קשת רחבה של קשיים רגשיים ובינאישיים, כגון קשיים בהשתלבות חברתית, בעיות התנהגות, קשיים ביחסים בין הילד להורים, סימפטומים פסיכוסומטיים, דמוי עצמי נמוך, קונפליקטים והתלבטויות לגבי הזהות המינית, התמודדות עם מצבי לחץ ומשבר, קשיים משמעותיים הקשורים במצב הרוח ועוד.

הדרכת הורים- הצלחת הטיפול בילד פעמים רבות תלויה ביכולת של ההורים להסתייע בטיפול במקביל לילד ובמקרים בהם הילד מסרב לטיפול, ייתכן ועבודה טיפולית עם ההורים תיתן מענה לרווחת הילד באמצעותם. לעתים עבודה טיפולית עם ההורים מהווה את המענה הטיפולי המיטבי.

טיפולים זוגיים- הקשר הזוגי הינו הקשר המורכב והמשמעותי ביותר אצל מרבית האנשים הבוגרים. לקשר זה אנו מביאים ציפיות רבות ולעתים סותרות, מודלים שרכשנו בילדותנו, חלומות ופנטזיות – לאושר, קבלה, הרגעה, אהבה ועוד. התרבות המערבית מציבה דרישה כמעט בלתי אפשרית –  שקשר הנישואין יהיה מקום בו יחיו יחד בהרמוניה חברות, רומנטיקה, מיניות, הורות, שותפות כלכלית, חלוקת נטל שיווניות ושתי קריירות. מטרת הטיפול הזוגי היא לזהות את אותם דפוסים ומעגלי קסמים שכל אחד מבני הזוג אחראי להם, ולהציע אלטרנטיבות יעילות יותר ומספקות להדדיות ולשיתוף פעולה.
עבודת הפסיכולוג כמטפל זוגי שונה במידה רבה מהטיפול האישי ודורשת הכשרה מיוחדת.
במכון טריאסט-שריג פועל צוות מיוחד של פסיכולוגים ופסיכולוגיות, המתמחים גם בטיפול זוגי. הפסיכולוגים לומדים את הגישות העדכניות ביותר ומקבלים הדרכה שוטפת מידי פסיכולוג קליני ומטפל זוגי בעל וותק רב בתחום.
זוגות פונים לייעוץ או לטיפול זוגי במצבים שונים, לדוגמה: מעברים ושינויים, משברים, קשים בתחום האינטימיות והמיניות, צמיחה והעשרה.

טיפולים קבוצתיים- במכון מתקיימים כעת 3 קבוצות טיפול בהנחיית פסיכולוגים מנוסים. המרחב הקבוצתי מאפשר חשיבה והתבוננות משותפת על התהליכים המודעים והלא מודעים העומדים בבסיס ההתמודדויות הללו. לטיפול הקבוצתי יתרון גדול בעבודה על מגוון קשים בשל האפשרות לבחון "כאן ועכשיו" במסגרת הקבוצה, את הדפוסים הייחודיים של כל משתתף וזאת בסביבה מוגנת, לא שיפוטית ושמורה. העבודה בקבוצה מסייעת לתהליכים של שינוי, קבלה ומימוש עצמי, ומזמנת חוויה רגשית ייחודית ומעשירה.


טיפול קבוצתי לצעירים בני 20 פלוס: העוסקת בקשיים ובלבטים הכרוכים בהתמודדות עם קשרים בינאישיים, זוגיות, בחירת מקצוע, לימודים, הסתגלות ותפקוד בחיי היום-יום.

טיפול קבוצתי למבוגרים: הקבוצה מיועדת לאנשים מעל גיל 30, המעוניינים להעמיק בהתמודדויותיהם עם סוגיות רגשיות ובינאישיות במישור החברתי, המשפחתי, הזוגי ובתחום העבודה ולימודים.

קבוצה לאימהות לתינוקות צעירים: הצומת הזה בו אישה הופכת לאם הינה מרגשת ביותר, אך מכילה בתוכה גם חששות ומועקות אשר אינן תמיד מובנות לה או לסביבתה הקרובה. מטרת הקבוצה הינה ללוות נשים בשלב משמעותי זה בחייהן ולעזור להן להקשיב לעצמן ולגדול לתוך האימהות באופן אותנטי ומיטיב. מטרה זו מתאפשרת הודות לעבודה קבוצתית ובליווי מקצועי של פסיכולוגית.

טיפול פסיכולוגי באוכלוסיית הסטודנטים- תקופת הלימודים האקדמאים הינה משמעותית בעיצוב חייו של הפרט. תקופה של התפתחות, צמיחה וגדילה. על הסטודנט בתקופה זו, להתמודד עם מכלול שינויים והחלטות משמעותיות. אין פלא כי תקופה זו מלווה באתגרים רבים ומהווה פוטנציאל להיווצרותם של מתחים, חרדה וקשיים אישיים ובינאישיים. לאורך השנים המכון צבר ניסיון רב במתן מענה ייחודי לצרכים של סטודנטים. בנוסף, המכון מקיים את השירות הפסיכולוגי במסגרות הבאות: המסלול האקדמי-המכללה למנהל, אפקה - המכללה האקדמית להנדסה תל-אביב וכן למכללה האקדמית נתניה.

טיפול בהתמודדות עם סוגיות מגדריות- מציאת קשר זוגי, התמודדויות בתוך קשרים זוגיים, ליווי בתהליכים של "יציאה מהארון", התמודדות עם סוגיות של הורות משותפת, הינן חלק מהסוגיות הייחודיות עימם מתמודדים מטופלים להט"בים. לפסיכולוגים ביחידה זו ניסיון, ידע ומיומנות מקצועית מתאימה לצרכים הייחודיים של אוכלוסייה מגוונת זו.

טיפול במצבי משבר- פנייה ליחידה להתערבות במשבר מתאימה בכל מקרה של תחושת משבר, אישי או משפחתי, אשר הובילו לירידה דרמטית בתפקוד ובהרגשה.בשעת משבר נדרשת התייחסות מקצועית מהירה, ייחודית וממוקדת לאבחון מהיר של הבעיה.
צוות המטפלים ביחידה מיומן ומנוסה והוא מסייע לאדם הנתון במשבר להגדיר את מצוקתו ולקבל החלטות לגבי אופי הטיפול הנדרש.

*המכון מחוייב לשמירה על דיסקרטיות ועל פרטיותם של הפונים לטיפול

קבוצה טיפולית לאמהות לתינוקות צעירים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד