תפריט נגישות
חיפוש

אודות

פסיכולוגית קלינית מומחית. עוסקת בטיפול מזה כ 20 שנה. טיפול לילדים, נוער ומבוגרים, הדרכות הורים וטיפול זוגי ומשפחתי. קליניקה במודיעין.

בבסיס ההכשרה והחשיבה הטיפולית שלי נמצאות התאוריות הפסיכואנליטיות. בצדן, אני משלבת כלים טיפוליים מגישות שונות בהתאם לפונה ולאופי פנייתו, על מנת לעזור לו לגייס את כוחותיו, להתפתח ולהתקדם. הטיפול מותאם לצרכי הפונה, ונבנה יחד איתו/ה. קיימת אפשרות לטיפול מעמיק וארוך טווח, או להתערבות קצרה וממוקדת.

בכל טיפול מתפתח קשר ייחודי, שהוא תוצר של המפגש המאד מסוים בין המטפל/ת  לבין המטופל/ת. קשר זה, וחקירה משותפת של המתרחש בו במודע ושלא במודע, בגלוי ובסמוי, הוא המפתח ליצירת שינוי בחיי הפונה, ובאישיותו. מרחב הביטוי המוגן שמתאפשר לפונה בתוך המסגרת הקבועה, היציבה והדיסקרטית, נושא בתוכו פוטנציאל צמיחה נרחב ורב-גוונים.

בשנים האחרונות מבוססת החשיבה הקלינית שלי על מודל AEDP (טיפול דינאמי חווייתי מואץ). מודל עבודה זה חותר להתבוננות משותפת, עקבית ושיטתית במגוון מחשבות, רגשות, תחושות גוף, ודפוסי התנהגות, תוך מתן דגש על ההיבט הבינאישי, הן בתוך הטיפול והן מחוץ לו.

בעבודתי אני נעזרת בכלים טיפוליים מגישות שונות, כולל כאלה מכיוון הגישה הקוגנטיבית-התנהגותית (CBT). גישה זו מאפשרת הפחתה הדרגתית של מצוקה דרך למידה ותרגול טכניקות כגון הרפיה, דמיון מודרך, וחשיפה הדרגתית בדמיון ו/או במציאות לתכנים/מצבים מעוררי-חרדה/כאב. לעתים קרובות, בצד ההקלה שמתאפשרת בדרך זו, גובר האמון של המטופל בעצמו, במטפל ובקשר הטיפולי. כך ניתן להמשיך (אם בוחרים בכך) לעיבוד עמוק יותר של איזורי מצוקה שהיו עד כה חסומים ובלתי נגישים. עבודת עומק זו מביאה עמה תחושות הקלה ושחרור ולחיבור מחודש לחיוניות ולכוחות הצמיחה המצויים במארג הנפשי של כל אדם, גם אם לא היו נגישים עד כה מסיבות שונות.  

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני MA בפסיכולוגיה קלינית-חינוכית באוניברסיטת חיפה.

תואר ראשון BA בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה.

קורסים, השתלמויות והכשרות: טיפול במצבי טראומה, טיפול בטראומה אצל ילדים, טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT), היפנוזה, וטיפול דינאמי חווייתי מואץ (AEDPׂ).

ניסיון מקצועי

קליניקה פרטית במודיעין ובשוהם.
פסיכולוגית בפנימיית כפר הנוער בן שמן.
נסיון מגוון בשירות הציבורי - שירותי הייעוץ לסטודנט באוניברסיטה העברית, מרפאה לבריאות הנפש בירושלים, ומחלקה פסיכיאטרית בבית חולים "כפר שאול" ובבית חולים "הרצוג", בירושלים.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד