תפריט נגישות
חיפוש

אודות

נאוה גרינפילד לבית קוסובסקי, ילידת ירושלים.

ההתנסות שלי בחיים כרעיה, כאם, כחברה לחברי, וכאדם מעורב בחברה תורמת להבנות המקצועיות שלי, בזמן שהעסוק במקצוע תורם לקשרים שלי ולתובנות החברתיות שלי.

הפסיכולוגית שבי נתרמת גם מהעיסוק בתחומי אמנות שונים, וכן מנסיון חיים.

צברתי נסיון רב בקשר בונה עם ילדים ומבוגרים מגיל גן ועד זקנה.

במשך רב שנותי המקצועיות אני עובדת בשרות הציבורי מתוך אמונה בעבודת מניעה ומתוך רצון להנגיש טיפול מעולה לכל אדם.

במהלך שנות עבודתי הקמתי וניהלתי מרכז לטיפול במתבגרים בשרות הפסיכולוגי במעלה אדומים, הייתי חברה בועדת האתיקה של הסתדרות הפסיכולוגים, הייתי בין מקימים פורום אתיקה של הפסיכולוגיה החינוכית.

בעשר השנים האחרונות אני מנהלת את השרות הפסיכולוגי החינוכי של גבעת זאב.

כמדריכה אני פועלת במשך שנים רבות להפרית החשיבה ולהתמקצעות בקרב פסיכולוגים שאני אחראית על עבודתם.

לצד העבודה הציבורית אני מטפלת ומאבחנת בקליניקה פרטית.


החשיבה הקלינית שלי פסיכודינמית. עם זאת כשאני באה לטפל אני רואה מולי אדם.

המטרה שלי היא לעזור לשחרר את האדם ממה שמעכב אותו מלהמשיך להתפתח, מלהמשיך לפעול בחיוניות, ובטיפול אשתמש בכלים השונים שעומדים לרשותי על פי הנצרך. כך גם נחליט יחד על טיפול קצר מועד, או על חקר עצמי מעמיק ומתמשך.

בטיפול בנפגעי פיגועים ושכול, ובהתנסות בדרמה, ראיתי את הכוחות שיש באדם, כוחות השואפים לבריאות נפשית ולחיים, ואני רואה את תפקידי כפסיכולוגית לעזור לכוחות האלה לתפוס מחדש את מקומם.

בעבודה הציבורית שלי אני עוסקת בפתוח חוסן, ואת הערכים האלה אני לוקחת איתי לקליניקה.

הטיפול הוא הזדמנות שאדם נותן לעצמו להתנסות במערכת יחסים אחרת, המסייעת למערכות יחסים מחוץ לטיפול. הזדמנות להעשרה, הזדמנות לצאת מדכאון וקפאון אל חיים ופעולה, הזדמנות לצאת מחרדה משתקת אל דמיון ויצירה.

אין גיל להתפתחות. תמיד בכל גיל, אפשר להתנסות בהתנסויות חדשות, תמיד בכל גיל אפשר להתפתח.

טוב לי לראות את עצמי כאדם שכל הזמן מתפתח, ואני אוהבת לראות את ההעזה והתשוקה וההצלחה של המטופלים שלי להביא התפתחות לחייהם.

השכלה אקדמאית והכשרה

.A.B פסיכולוגיה ותולדות האמנות, האוניברסיטה העברית, 1974

.M.A. פסיכולוגיה, האוניברסיטה העברית, 1984

מומחיות בפסיכולוגיה חינוכית 1991

מומחיות בהדרכה בפסיכולוגיה חינוכית 1997

מומחיות קלינית 1999

הכשרות נוספות בתחומים שונים של המקצוע. ביניהן: אבחון של וטיפול בילדים בספקטרום האוטיסטי, טיפול בנפגעי פגיעות מיניות, טיפול בקטינים פוגעים מינית, שימוש בביופידבק, EMDR, טפול בפוסט טראומה, טיפול קבוצתי, ועוד השתלמויות במגוון כלים.

ניסיון מקצועי

בשרות הלאומי עסקתי בין השאר בהדרכת נוער, ובשנות הלימודים ל-BA עבדתי כמדריכת דרמה לילדים ונוער, ובחטיבת ביניים בפתוח קוגניטיבי ורגשי של נערים בנשירה סמויה.

בשנות למודי ל-MA עבדתי בשרות הפסיכולוגי החינוכי בבית שאן, וכן בירושלים במרכז למען הילד - בית חולים פסיכיאטרי לילדים אוטיסטים ולילדים עם הפרעות התפתחות קשות.

העמקתי את הלמידה המקצועית שלי כאשר התמחיתי בטיפול בנוער, בהדרכה פסיכואנליטית, וכאשר עשיתי את ההתמחות הקלינית באבחון ובטיפול במבוגרים במרפאה לבריאות הנפש הרצוג, ובבית החולים הפסיכיאטרי כפר שאול בירושלים.

צברתי נסיון רב בעבודה עם ילדים, הורים, וצוותי חינוך. וכן בטיפול במתבגרים ובאתגרים שהם מציגים. בקליניקה הפרטית, אני מטפלת בילדים, במתבגרים ובצעירים המתמודדים עם התחלת חיים עצמאיים ויציאה לחיים זוגיים, עם מבוגרים במשברים שונים, ועם בני משפחותיהם.

ספקית מוכרת של משרד הבטחון.

פרסומים אקדמיים

תיזה ל .A.M : השוואה בין בדיחות של ילדים בשלב החביון, בשתי תרבויות בישראל. הרצאה בנושא בכנוס הבין לאומי הרביעי על הומור. ת"א 1984

מאמרים

מאמר בשתוף עם ד"ר עפרה נבו: יסודות יהודיים ויסודות ישראליים בבדיחות של ילדים חרדיים ושל ילדים חילוניים בישראל. הוגש בכינוס למדעי היהדות. יולי. 1985

מאמר בשתוף עם ד"ר עפרה נבו: Hey Joke, How Much Jewish Are You?  במאמר הושוו בדיחות של ילדים יהודיים בניו יורק עם בדיחות של ילדים ישראליים. הוצג בכנוס הבין לאומי השני להומור יהודי. ניו יורק. 1986.

אמפתיה בהדרכה. הדרכה בפסיכולוגיה חנוכית. עורכים: גבריאל וייל ונעמי טרליוק. הוצאת לאור. משרד החנוך והתרבות והספורט. תשס"ד   2004. עמ' 43-65.

חברות באגודות וארגונים

הסתדרות הפסיכולוגים

הדרכה מקצועית

הדרכה על אבחון ילדים ונוער.  הדרכה על טיפול בילדים בנוער ובמבוגרים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד