חיפוש

אודותי

מה שמענין אותי בטיפול זה להגיע לתוצאות טובות עבור המטופל. אם אפשר – כמה שיותר מהר.

יש הרבה דרכים בטיפול, ואני מקפיד להתעדכן כל הזמן ולהכניס לשימוש את הדרכים הטובות ביותר שאני מוצא. אילו דרכים? אילו שאני מרגיש שהכי מתאימות לאדם שמולי באותו רגע.

 למה זה טוב? כי הקשיים שלנו מורכבים, המוח שלנו מורכב, והאישיות שלנו היא רבת פנים. אני משתדל להבין מהר את הקשיים העיקריים והדחופים, להבין מה גורם להם, ולתת מענה בכלים הכי טובים שעומדים לרשותי באותו רגע.

 זה יכול להיות הבנת מצבו של האדם במשפחה או בעבודה, או הבנת ההסטוריה שלו כפי שהיא משפיעה על החיים כרגע (מדהים לגלות עד כמה ההסטוריה משפיעה, עד כמה אנשים לא מודעים להשפעתה, ואפילו עד כמה פסיכולוגים לא מודעים אליה).

 היום אנחנו עובדים עם הדור השלישי של טיפול נפשי, עם שיטות שמאפשרות להבין טוב יותר את הסיבות לקשיים, שיטות שמשלבות מספר מנגנוני ריפוי וחלקים רבים יותר במוח.

המרכזית שבהן היא EMDR: שיטת טיפול מודרנית, הנחשבת לנחקרת ולמוכחת מקרב שיטות הטיפול הנפוצות. השיטה היא רב-ערוצית, ומניסיוני – יעילה מאד ומצליחה לעזור בזמן קצר יחסית לטיפול המסורתי.

מעט עלי לחצו על הכפתור אתר המטפל.

השכלה אקדמאית והכשרה

להשכלה הטיפולית שלי שלש שכבות:

השכבה הבסיסית היא היותי מומחה בפסיכולוגיה חינוכית. פסיכולוגיה חינוכית היא התחום הרחב ביותר מבין ההתמחויות הפסיכולוגיות, והיא כוללת לימוד והתנסות בטיפול, אבחון, עבודה עם לקויות למידה והפרעות קשב, עבודה מערכתית, הורות, קבוצות, מצבי חירום וכיוונים נוספים.

את ההתמחות רכשתי בשמונה שנות למידה ועבודה בשירות הפסיכולוגי של עירית יהוד. שירות פסיכולוגי של עיר לא גדולה מאפשר אוטונומיה רבה ומגוון גדול של תפקידים ואחריות. כך היה גם בעבודתי בשלש שנים נוספות בשירות הפסיכולוגי של שדרות.

השכבה השניה היא ההתמחות שלי בטיפול נפשי. אחרי שהוכשרתי בטיפול במסגרת ההתמחות אני ממשיך ומוסיף כל הזמן כלים ושיטות. עיקר השכבה השניה היא הלימודים הנוספים וההסמכה בבית הספר הגבוה לפסיכותרפיה. אלו הם שלש שנים של העמקה בטיפול בסיסי, בהבנת היחסים והדינמיקה של הטיפול.

השכבה השלישית היא רכישת שיטות רבות של הדור החדש של טיפול נפשי. במסגרת העבודה בשדרות התאפשר לנו להשתלם ולהתמחות בשיטות הכי חדשות והכי יעילות של טיפול נפשי, שיטות שמבינות בצורות אחרות את מה שקורה לנו בחיים.

שיטות כמו Somatic Experiencing, ביופידבק, Prolonged Exposure ואחרות פותחות כל אחת דלת נוספת לחוויה של הקושי ולאפשרות לעזור לו.

במיוחד התמחיתי ב-EMDR, שיטה לעיבוד מחדש של אירועים וזכרונות שמפריעים לנו בחיים הרגילים. בשיטה זו לקחתי הרבה קורסים (טיפול בילדים, טיפול בטראומות מראשית החיים, בטראומות שקרו לאחרונה) ואף הוסמכתי בה רשמית.

ניסיון מקצועי

הניסיון שלי בקליניקה מלמד אותי אופטימיות: בקליניקה הפרטית אני פוגש אנשים מכל המגזרים: מי שהמזל חייך אליו ומי שהמזל הקשה עליו; חילונים, דתיים וחרדים; ילדים, צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, גאים וסטרייטים.

למה אופטימיות? כי למרות שאני פוגש את האנשים דווקא דרך הקשיים שלהם, אני רואה את ההתעקשות שלהם על חיים טובים יותר, וכי אני חווה איך השיטות החדשות של הטיפול משפרות לאנשים את החיים טוב יותר ומהר יותר מכפי שידענו לעשות לפני חמש, עשר וחמש עשרה שנה.

לפני שהתחלתי את עבודתי כפסיכולוג עבדתי שנים בתחומים פורצי דרך של חינוך וקבוצות, בפרויקטים משני חיים כמו "פרויקט מיכא"ל למיצוי כישורים אישיים למצוינות". כמנחה במיכא"ל הנחיתי הרבה קבוצות, חלקן של מבוגרים. כאיש צוות הייתי שותף במיון והכשרת מנחים חדשים, וכן בפיתוח מסגרות חדשות.

כפסיכולוג עבדתי אחת עשרה שנים בשפ"חים של יהוד ושדרות. מלבד טיפול בילדים התפקיד כלל גם הדרכה למורים, גננות והורים, טיפול ואבחון לילדים, והתערבויות מערכתיות. במסגרת התפקיד יזמתי מספר סדנאות לפי מודלים שאני פיתחתי, שיצרו תוצאות יפות מאד. ב-4 השנים האחרונות עבדתי עם כיתות לקויי שמיעה. אח"כ עבדתי כמטפל בשלשה בתי ספר של משרד התמ"ת

מאז מלחמת לבנון השניה אני נמצא באיזורי העימות. התחלתי בהצטרפות לפרויקט סיוע חירום בעיר שלומי, ואח"כ בשדרות בתפקידים שונים, שם אני עובד עד היום כמטפל ב"מרכז חוסן".

שדרות מלמדת אותי הרבה, כי "כולנו שדרות". כולנו חיים בארץ לחוצה, תחת עומס בלתי סביר של תפקידים, בתנאים לא קלים, ומאידך, כמו בשדרות, כולנו מאמינים שמגיע לנו לחיות חיים טובים, עם תחושת ביטחון, עם שייכות וכיוון ואמונה, במשפחות טובות ומלוכדות, ולגדל ילדים שטוב להם וטוב להם אתנו.

מאז 2006 אני מטפל גם באופן פרטי.

בעבודה הפרטית יש הזדמנות לאנשים ללכת עד הסוף עם רצונם לשפר את חייהם, לא משנה באיזו נקודה הם נמצאים כרגע. גם אנשים מצליחים במיוחד יכולים לנצל את ההזדמנות ולטפל בחסמים רגשיים ומכשולים בדרך למיצוי עצמי מקסימלי.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד