חיפוש
  • דף הבית
  • מאמרים
  • ה-MATRIX - מקידוד שעות לעיצובה של פרשנות: הרצאתו של ד"ר שלמה מנדלוביץ

ה-MATRIX - מקידוד שעות לעיצובה של פרשנות: הרצאתו של ד"ר שלמה מנדלוביץ

פורסם על ידי צוות בטיפולנט

יום העיון - מתיאוריה, לפרקטיקה, למחקר ובחזרה: מטפלים וחוקרים מספרים על האופן בו תורם ידע מחקרי לעבודתם הקלינית - התקיים בתאריך ה-3.11.2017 במכללה האקדמית תל-אביב יפו ומטעם מכון מפרשים לפסיכותרפיה. במהלכו, ד"ר שלמה מנדלוביץ נתן הרצאה על ה-MATRIX: מקידוד שעות לעיצובה של פרשנות.

כך כותב ד"ר שלמה מנדלוביץ על הרצאתו: "ה-MATRIX הוא כלי מחקרי, המקודד מקטעים של שעות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית בציר הנושא (על מי מדובר- המטופל? המטפל? או הדיאדה?) והממד (מהו איפיון המקטע- פוטנציאל החוויה? תוכנה? או היחס שבינה לבין חוויות אחרות?). ה-MATRIX נמצא להיות כלי מהימן ותקף, המסוגל להבחין בין גישות תיאורטיות שונות, ולנבא הצלחתו של טיפול. בהרצאה, אראה את המשמעויות הטיפוליות המיידיות של ה-MATRIX, ואדגים כיצד הכרת הכלי עשויה לעזור בעצובן של פעלות פרשניות בטיפול. בהרצאה יושם דגש על המשמעויות שיש ל-MATRIX בהדרכה בפסיכותרפיה".

אודות המרצה - ד"ר שלמה מנדלוביץ

ד"ר שלמה מנדלוביץ הוא ס' מנהל המרכז לבריאות הנפש באר-יעקב/נס-ציונה/מב"ן, וחבר בסגל הוראה של התוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א. ספריו "על הסדר החברתי של העצמי-ים המרובים: לקראת פסיכואנליזה שלאחר הפוסטמודרניזם" (הוצאת רסלינג, ת"א, 2009) ו-"אני יחיד-רבים: מרחב, תוכן וסדר בעולם העצמי-ים המרובים" (הוצאת אוניברסיטת ת"א, 2015) עוסקים בממשק שבין תיאוריה וטכניקה בפסיכותרפיה פסיכואנליטית.