פסיכולוג בתל אביב

פורסם על ידי תמר טלמור כהן

פסיכולוג בתל אביב, עיר ללא הפסקה

תל אביב היא "עיר ללא הפסקה". הסיסמא הזו מייצגת את מאמצי העירייה להחיות את חיי הלילה של תל אביב ולייצר חוויה עירונית מתמשכת, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, חוויה שסובבת סביב עירוניות בלתי מתפשרת, של בילויים ועשייה מתמדת, סביב תחושת סאון ומרחב עירוני הומה אדם, ובעיקר, סביב הניסיון הנואש להביס את השיעמום והשקט. אבל מה מסתתר מתחת לסיסמא הזו של "עיר ללא הפסקה"? אולי התשובה לכך היא הפחד מפני הריק, מפני השיממון, מפני השקט. בלב כל הרעש והמהומה, תפקידו של הפסיכולוג בתל אביב הוא לאפשר מקום של שקט והקשבה.

לחפש את הקליניקה של הפסיכולוג בלב המהומה
עכשיו כל מה שנותר זה רק לחפש את הקליניקה של הפסיכולוג בלב המהומה. הכתובת של הקליניקה רשומה על פתק קטן ותחובה עמוק בתוך הארנק. עכשיו רק צריך למצוא אותה. פתאום מסתבר שהחיים הסואנים בלב תל אביב אינם מסתכמים רק בחיי לילה סוערים, תחבורה רועשת, צפצופי רכבים חסרי סבלנות, שיפוצים של רכבת קלה המשבשים את התנועה ואת הנגישות, בתי קפה ומסעדות, חנויות וקניונים שוקקים, רחוב הומה, צעקות תגרנים בשוק הכרמל, נהגי מוניות חסרי סבלנות, רוכבי אופניים חשמליים על המדרכות, הולכי רגל ומשוטטים חסרי כיוון, כיכרות הממתינות להפגנה הבאה וצירי תנועה המחכים לסגירתם לצורך מרתון, תהלוכת ניצחון או מצעד גאווה. יש בליבה של העיר גם אי של שקט והקשבה, כי אי שם בלב כל המהומה, נמצאת גם הקליניקה של הפסיכולוג.

פסיכולוג בתל אביב, בעין הסערה
פסיכולוגים בתל אביב, בעין הסערה, תפקידו להיות מקום של שקט ושלווה בלב המהומה. האנשים בתל אביב חגים בתנועה מעגלית, כמו בתנועת הצנטריפוגה, סערה מתמשכת ובלתי נגמרת שחוזרת וחגה סביב עצמה, תמיד באותם מעגלי קיום: מועדונים, מסעדות, איזורי בילוי. וכמו בצנטריפוגות, גם בעיר ללא הפסקה, רק בעין הסערה ניתן לשמוע את השקט המוחלט. הפסיכולוג בתל אביב נכנס בדיוק לעין הסערה. קליניקה הממוקמת ברחוב צדדי וקטן, חד סיטרי, מרמזת כי יש כאן אפשרות נוספת לחיים, ולא רק מהומה רבתי. גנן גוזם גדר חיה וצהלות ילדים מגן ילדים סמוך, גם הם מעידים על האפשרות לחיים אחרים.

פסיכולוג בתל אביב, במרכז העיר
פסיכולוג בתל אביב, במרכז העיר, פירושו להיות קרוב לצירי תנועה מרכזיים, קל לנגישות ולהגעה, גם ברכבת גם באוטובוסים, גם במוניות שירות. להגיע לטיפול פסיכולוגי בתל אביב יכולה להיות הזדמנות נפלאה ליהנות גם מהעיר ללא הפסקה, לקפוץ למוזיאון לפני, ולבית קפה אחרי, או לסרט בכיכר רבין או בדיזינגוף סנטר, או סתם להסתובב ברחוב ההומה ולבהות בחנויות הראווה. להביט מהצד על האנשים ולחוות את התנועה הערה הזורמת בורידי העיר ובעורקי התחבורה. לעצום לרגע את עיניים ולהקשיב לרחשים השונים.

להגיע לבניין של הקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב
להגיע לבניין של הקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב זה כמו להגיע הביתה, תחושה של הקלה. השער סגור אך לא נעול, דחיפה קלה והוא נפתח, כמו המתין לבואכם. שביל הגישה נקי ומשני צדדיו נטועים צמחים גדולים. הגינה מטופחת יחסית לשאר הבניינים, מלבלבת, מלאה שיחים, פרחים ועצים. המדרגות הרחבות המובילות לכניסה, נקיות ומטופחות. עכשיו רק נותר לצלצל בפעמון ולהמתין לפתיחתה של הדלת. תמיד אותה דלת. תמיד אותה פתיחה רחבה. תמיד אותה תחושת הקלה.

כשיוצאים מהקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב
כשיוצאים מהקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב, אם בסערת רגשות או בתחושת הקלה, תמיד אפשר לבחור לנוח על ספסל ברחוב או בכיכר העירייה הקרובה, בצל עץ זית, או למרגלות בריכת דגים מפכה. מרימים עיניים לשמיים ורואים מטוס ממריא דרך דמעה שקופה. אוספים את מה שהיה, את מה שנשאר ונוסעים בחזרה הביתה, עד לשבוע הבא.

על המטפלת – תמר טלמור כהן


תמר טלמור כהן היא מטפלת באמצעות ביבליותרפיה ופסיכותרפיה, בוגרת ביה"ס לפסיכותרפיה באוניברסיטת בר אילן, ומסיימת לימודי המשך מתקדמים במרכז ויניקוט. מטפלת ומדריכה בקליניקה בתל אביב. 

לאתר של תמר טלמור כהן.

יעניין אותך גם: טיפול פסיכולוגי, מטפלים פסיכולוגיםפסיכולוגים בבאר שבע